Головна | Реєстрація | Вхід | RSS П`ятниця, 19.04.2024

Кременчуцька
гімназія
№22

Меню сайту
Пошук
Статистика
Форма входу
ЗНО 2020

Історія школи

Гімназія № 22 м. Кременчука починає свою історію з 1 вересня 1965 року.
Будувалася школа разом із сталеливарним заводом, як складова інфраструктури в мікрорайоні, де виростало могутнє підприємство.
 
С.В.ТкаченкоПершим директором Кременчуцької школи № 22 був Сергій Васильович Ткаченко, людина мудра, наполеглива, щедра на добро. Разом з ним закладали основи найкращих традицій у навчально-виховному закладі вчителі: Бадьон Микола Омельянович, Горбатенко Олена Гаврилівна, Гончарова Лідія Михайлівна, Іванюк Євген Іванович, Загорулько Володимир Якович, Осадча Лідія Мусіївна, Комаров Євген Миколайович, Хайманова Валентина Михайлівна, Лоза Марія Луківна, Мусієнко Віра Денисівна, Смолякова Тетяна Гнатівна.
Школа була однією з небагатьох у той час із викладанням українською мовою, з перших днів стала справді культурно-навчально-виховним центром у мікрорайоні. За останніми вимогами тоді були обладнані навчальні кабінети фізики, хімії, біології, математики та ін., діяв кінозал, покликав на заняття до спортивних секцій великий просторий спортивний зал.
Учителі разом з учнями створили Ленінську кімнату, організували роботу клубу інтернаціональної дружби, шкільної агітбригади, гуртків юних туристів, волейбольної та баскетбольної секцій, гуртка технічної творчості, учнівського хору. При школі відкрили класи музичної студії, в яких вчилися грати на піаніно, на баяні, на акордеоні.
Велика учнівська родина об’єднувала жовтенят, піонерів, комсомольців.М.Ф.Ярига
В.Я.ЗагорулькоУчителі, учні та їхні батьки здійснили прекрасний проект «Шкільний сад», і зацвіли на шкільному подвір’ї яблуні, абрикоси, груші; покликав дітей на заняття зелений клас. А ще до послуг учнів та відпочиваючих у літньому таборі відпочинку дітей з мікрорайону був введений відкритий басейн для купання.
Після Сергія Васильовича Ткаченка у 1970 році школу очолив Володимир Якович Загорулько, а з 1973 по 1986р.р. директором був Ярига Микола Фотійович – людина принципова, відповідальна, вмілий організатор.
С.І.Терещенко22 роки з 1986 до 2008 р. школу очолювала Терещенко Світлана Іванівна, енергійна, наполеглива, ініціативна. Педагогічний колектив під її керівництвом добивався значних успіхів у справі навчання та виховання учнів: за результатами участі учнів у міських та обласних олімпіадах, у конкурсах-захистах учнівських наукових робіт школа посідала І-ІІ місця серед загальноосвітніх шкіл міста в 2005-2008 н.р., переможцем обласного й лауреатом Всеукраїнського конкурсів стала команда юних пожежних школи, підготовлена заступником директора школи з виховної роботи Богомоловою Ольгою Василівною та педагогом-організатором Соловйовою Владою Адольфівною.
У 1992 році створено дитячу організацію «Козацький Кіш», який об’єднав загони «Книголюбів», «Добротворців», «Котигорошків», «Екологів», «Фольклористів».

Учні 2-го класу приймалися в козачата, залучалися до цікавих справ. П’ятикласники обирали свого курінного, складали план роботи куреня, за яким знайомилися з історією доби козаччини, традиціями, фольклором тих часів. Старшокласники залучалися до козацького лекторію, що передбачав заохочення учнів до вивчення історії України, історії козаччини, звичаїв, обрядів, культури козацького життя.
З 2008 р. школу очолює Гербас Ганна Несторівна, сучасний керівник, добрий господарник. Школа зберігає кращі традиції, що складалися роками:
  • залишається українською мовою мова навчання;
  • пріоритетним своїм завданням вчителі вважають формування стійкого позитивного ставлення учнів до навчання, озброєння учнів міцними системними знаннями, вироблення в них навичок навчання та самостійності, почуття патріотизму, національної гордості;
З 2010 р. за ініціативою учнів було змінено форму дитячої учнівської організації - Республіка «Світ у долонях». Сьогодні школярі за власною ініціативою беруть участь в інтелектуальних турнірах, громадянських акціях, виховних шкільних та міських заходах.
86 випускників школи стали золотими медалістами, 53 учні закінчили школу зі срібною медаллю.
У школу повернулися педагогічними працівниками колишні випускники школи: Сакун Тетяна Володимирівна, Бондарєва Ольга Євгеніївна, Кошель Валентина Олександрівна, Бучек Тетяна Миколаївна, Литвиненко Ірина Митрофанівна, Білецька Аліна Миколаївна, Сакун Оксана Анатоліївна, Заріцька Анна В’ячеславівна, Виходець Вячеслав Васильович.
Сьогодні в школі навчається 1040 учні, 36 класи, працює 63 учителів, з них:
- 16 учителів-методистів;
- 8 старших учителів;
- 5 відмінників освіти України;
- 30 спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії.
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Гаряча лінія
Національна дитяча гарча лінія Національна гарча лінія

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz