"Бібліотекар – розпорядник долі книг. Бібліотекар – перший стимулятор читацького інтересу. Бібліотекар – провідник, який допомагає книзі знайти дорогу до серця читача"
Ю. Яковлєв
Із перших днів роботи школи на І поверсі, поруч з кабінетом директора, було створено шкільну бібліотеку. Старанно фонд бібліотеки по крихтам збирала її перша завідуюча Вінкова Алла Олександрівна та бібліотекар Шкловська Грета Львівна. Велику допомогу надавали шефи, робітники Сталеливарного і Вагонобудівного заводів, перший директор школи Ткаченко Сергій Васильович (1965 – 1970).
Йшов час, змінювався зовнішній вигляд бібліотеки, поповнювався її фонд. Одне залишалось незмінним – працювали тут люди творчі, люди, які любили й цінували книгу самі і прищеплювали любов до книги дітям. Це Тишина Клавдія Олексіївна, Ткаченко Лідія Іллівна, Данилейко Тетяна Олександрівна, Сахно Алла Миколаївна, Пуценко Валентина Павлівна, Вагеник Ольга Семенівна, Старушко Світлана Леонідівна. Це людина, палко закохана у свою справу, з бездоганним натхненням. Людина – наставник, людина – вчитель з невичерпною енергією і безмірною любов’ю до Людини, до Книги, до Прекрасного. Діти йдуть до неї, чекають зустрічі в класних колективах. Разом вони мандрують по сторінкам чудових книг, бібліотекар розширяє кругозір вихованців, веде їх у світ Прекрасного.
З 2014 року очолює роботу шкільної бібліотеки Кащенко Тетяна Юріївна. Бібліотекар прагне аби шкільна бібліотека посідала особливе місце у житті учнів та вчителів.
На сьогоднішній день бібліотека разом з педагогічним колективом працює над науково-методичною проблемою «Сприяння удосконаленню послуг, які надає бібліотека ЗНЗ шляхом впровадження сучасних новітніх технологій та комп’ютерізації бібліотечно-інформаційних процесів».
На сучасному етапі у фонді шкільної бібліотеки налічується 16162 екземпляри підручників та 20306 екземплярів художньої, методичної, суспільно-політичної, природничо-наукової, технічної, дитячої та довідкової літератури. В бібліотеці існує алфавітний каталог та СКС (систематичний каталог статей) по періодиці, яку виписує школа. Цими каталогами користуються не тільки бібліотекарі і вчителі, а й учні, особливо учні старших класів.
У 2007 році школа придбала в бібліотеку 2 комп’ютери, які підключені до мережі Інтернет. Комп’ютерні технології – необхідна умова формування сучасного іміджу шкільної бібліотеки. Наявність у бібліотеці сучасних технологій – безсумнівне свідоцтво того, що вона виходить на певний рівень інформатизації. Комп’ютеризована шкільна бібліотека є центром виховання інформаційної культури підростаючого покоління. На зміну традиційним формам і методам роботи приходять нові, цікаві і нестандартні.
Традиційним у школі стало святкування:
- тижня дитячої та юнацької книги;
- всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.
Особливий інтерес старшокласників викликали зустрічі з місцевою поетесою, випускницею нашої школи, Філоненко Валентиною Олексіївною.
Шкільна бібліотека також активно співпрацює з міською бібліотекою-філією №3 для дорослих та бібліотекою-філією №5 для дітей. Регулярно проводяться спільні заходи та екскурсії.
У 2015 році бібліотека була відзначена грамотою за участь в огляді-конкурсі серед бібліотек навчальних закладів на краще інформування учасників навчально-виховного процесу про державу, права, свободи і обов’язки громадян.
Сьогодні в шкільній бібліотеці активно функціонує читальний міні-зал, куди приходять не тільки по книгу або інформацію, а й заради спілкування, для відтворення щиросердечного комфорту. Бібліотека – це місце пошуку відповідей на питання, пов’язані з історією, культурою, минулим і сьогоденням України, місце народження творчих думок і сміливих задумів наших вихованців.